OFICJALNA STRONA JEDNOSTKI OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W PTASZKOWEJ


Strona www.ptaszkowa.pl

Aktualności:17 listopada 2017:

Z żalem i smutkiem informujemy, że dnia 17 listopada br. zmarł ś.p. Józef GRUCA r. 1931 - członek honorowy OSP w Ptaszkowej. Swoją działalność w straży pożarnej rozpoczął w roku 1958. Jako członek czynny OSP przez wiele lat ratował dobytek mieszkańców Ptaszkowej i okolicznych miejscowości. Poza działalnością ratowniczą do 1996 r. był członkiem Zarządu OSP, a następnie do roku 2011 był członkiem Komisji Rewizyjnej. Przez wiele lat reprezentował naszą jednostkę na uroczystościach wchodząc w skład pocztu sztandarowego. Za działalność na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 19 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w zabytkowym kościele w Ptaszkowej.

Cześć Jego Pamięci !

25 września 2017:

Mimo deszczu - jesień przywitana

Mimo fatalnych warunków pogodowych, dzięki determinacji organizatorów udało się przeprowadzić XVIII już edycję imprezy "Żegnamy lato - Witamy jesień" a w jej ramach m.in. Trójbój sportowo-obronny jednostek OSP gminy Grybów, otwarte zawody strzeleckie, oraz turniej siatkarski.

Nie zawiodły ekipy strażaków i aż 25 zespołów przystąpiło do rywalizacji w trzech konkurencjach: strzelanie z karabinka sportowego, rzut lotkami do tarczy i rzut granatem (zamieniony na rzut kółkiem do celu).

Wyniki rywalizacji drużyn OSP w trójboju są następujące:

Dziewczęta: I - OSP Ptaszkowa 2, II - OSP Ptaszkowa 1, III - OSP Siołkowa
Chłopcy: I - OSP Cieniawa, II - OSP Biała Niżna, III - OSP Grybów Biała 2
Kobiety: I - OSP Stara Wieś, II - OSP Krużlowa Wyżna, III - OSP Grybów Biała
Mężczyźni: I - OSP Stara Wieś 1, II - OSP Biała Niżna, III - OSP Stara Wieś 2

Indywidualnie w trójboju zwyciężyli:

Zuzanna Rutkowska OSP Grybów Biała (Dziewczęta), Jan Górka OSP Krużlowa Wyżna (Chłopcy), Drąg Katarzyna OSP Grybów Biała (Kobiety), Jaworecki Rafał OSP Stara Wieś (Mężczyźni).

Do rywalizacji w turnieju piłki siatkowej rozegranym na hali w ZSP Nr 1 w Ptaszkowej przystąpiły cztery zespoły a klasyfikacja końcowa turnieju jest następująca:


I miejsce - "Gród - Czop" Podegrodzie
II miejsce - "Orzeł" Biała Niżna
III miejsce - PKS Jaworze Ptaszkowa
IV miejsce - UKS "Krzemień" Kamionka Wielka

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji imprezy,fundatorom nagród, pucharów i upominków oraz Paniom z KGW z Ptaszkowej za pyszne potrawy z grilla, wspaniałe ciasto i gorącą herbatkę.

Zdjęcia z imprezy na stronie www.ptaszkowa.pl

22 września 2017:Kobieca drużyna OSP Ptaszkowa w składzie: Jolanta Kiełbasa, Alicja Gucwa, Agnieszka Gucwa, Kinga Gucwa i Wiktoria Rola zwyciężyła w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP która odbyła się w dniach 16 i 17 września br. w Szczawnicy - nasze Panie powtórzyły sukces z roku 2015 i 2016 i obroniły tytuł mistrzowski w klasyfikacji drużyn kobiecych. Ta sama sztuka nie udała się drużynie męskiej (rok 2015 - I miejsce, 2016 - VI miejsce) - która po dwudniowych zmaganiach w bardzo trudnych konkurencjach sprawnościowych i wytrzymałościowych zajęła i tak bardzo dobre V miejsce.

Zdjęcia w galerii na stronie: www.ptaszkowa.pl

19 września 2017:

Żegnamy lato - witamy jesień. Zaproszenie.

W najbliższą sobotę, 23 września na obiektach obok sołectwa w Ptaszkowej odbędzie się coroczna impreza sportowo-obronna "Żegnamy lato - witamy jesień". Zapraszamy od godz. 10.00 wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji w przygotowanych grach i zabawach, w tym strzelaniu z karabinka pneumatycznego. W Gminnym Ośrodku Kultury przygotowana zostanie wystawa rękodzieła do obejrzenia której Instruktorzy GOK zapraszają.
W ramach imprezy, od godz. 9.00 rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej.

W Imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy!

3 lipca 2017:

Z a p r o s z e n i e !


Ochotnicza Straż Pożarna oraz nowo powstały Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Ptaszkowej - gorąco zapraszają członków Klubu i wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się dnia 5 lipca (środa) w godzinach od 8.00 do 13-tej w remizie OSP. Zapraszamy do podzielenia się tym bezcennym darem jakim jest KREW.

1 lipca 2017: W V Powiatowym Zlocie Drużyn Młodzieżowych w Łącku wzięło udział 61 drużyn a w tym dwie nasze drużyny: dziewcząt i chłopców. Zlot to nie tylko sportowa zabawa, ale również edukacja o co zadbali organizatorzy zlotu czyli ZP ZOSP RP. Drużyny miały do pokonania 4 kilometrową trasę na której odbywały zajęcia szkoleniowe i wypełniały testy sprawdzające przyswojoną wiedzę min. o patronie strażaków, o hymnie Związku OSP, z ratownictwa wodnego, czy pierwszej pomocy medycznej. Był również poczęstunek a każdy z uczestników otrzymał okolicznościową koszulkę.
25 czerwca 2017:Drużyny kobieca i męska startowały w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP w Podegrodziu będących równocześnie zawodami kwalifikującymi zwycięskie zespoły do zawodów wojewódzkich. W klasyfikacji końcowej zawodów po przeprowadzeniu trzech konkurencji tj. musztry, sztafety pożarniczej i ćwiczeń bojowych - drużyna kobieca zajęła miejsce IV (startowało 11 drużyn), natomiast drużyna męska zajęła miejsce III (startowało 16 drużyn).

4 czerwca 2017:W Grybowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w których wystartowały również nasze drużyny: kobieca i męska. Zawody obejmowały 3 konkurencje: musztrę, sztafetę pożarniczą i ćwiczenia bojowe. W klasyfikacji końcowej zawodów po wszystkich konkurencjach - obydwie nasze drużyny zajęły miejsca pierwsze i równocześnie kwalifikację do zawodów powiatowych, które odbędą się dnia 25 czerwca br. w Podegrodziu.

Zdjęcia w galerii na stronie: www.ptaszkowa.pl


28 maja 2017:
Na przeprowadzonych podczas V Zjazdu Sądeczan w Starym Sączu zawodach drużyn strażackich - nasza drużyna zajęła miejsce II i nagrodę - czek na kwotę 1500 złotych. Zwyciężyła drużyna z OSP Krużlowa Wyżna. Gratulacje!


27 maja 2017:

Podczas tegorocznej "Majówki pod Jaworzem" dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe przygotowane przez naszą jednostkę: ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez druhów z OSP Pcim, oraz sprawnościowe tory przeszkód dla dzieci i dorosłych. Dzieci miały do pokonania: ściankę, tunel, musiały wodą napełnić zbiornik oraz wykonać slalom między tyczkami. Na dorosłych przygotowano tor z elementami sprawnościowymi i siłowymi: cięcie drzewa piłką ręczną, przenoszenie opon, przenoszenie worków z piaskiem, napełnianie wodą beczki, oraz slalom z obciążeniem. Dla wszystkich uczestników startujących oczywiście w ubraniach strażackich przygotowano upominki, a dla zwycięzców konkurencji nagrody.

Dochód z tegorocznej imprezy organizatorzy postanowili przeznaczyć na zakup samochodu dla naszej OSP. Wszystkim za udział, wsparcie i pomoc w każdej postaci oraz wspaniałą zabawę - dziękujemy!23 kwietnia 2017:

Apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej
Drodzy Mieszkańcy!

Ochotnicza Straż Pożarna w Ptaszkowej działa już prawie 87 lat. Strażacy służą i nadal chcą służyć. By móc kontynuować tą misję potrzebny jest odpowiedni sprzęt i samochód. Obecnie posiadany samochód Mercedes ma już 44 lata i w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa. Dlatego podjęto starania o zakup dla naszej jednostki nowszego samochodu.

Starania przyniosły efekt w postaci dotacji w kwocie 170 tysięcy złotych z Urzędu Gminy. Kwota ta w 70 procentach zaspokaja koszt zakupu używanego samochodu o odpowiednich parametrach. Jednostka OSP w najbliższym czasie musi pozyskać brakującą kwotę.

Wierząc w zrozumienie tej szczególnej sytuacji i szczególnego celu, w najbliższą sobotę to jest 29 kwietnia, strażacy udadzą się do wszystkich domów z prośbą o wsparcie finansowe zakupu samochodu.

Wpłaty można również przesyłać na konto OSP nr
23 8797 0003 0000 0013 3926 0001

Za każdą pomoc i wsparcie z góry serdecznie dziękujemy.


W imieniu strażaków:
Czesław Hajduga – Prezes OSP15 kwietnia 2017:
Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej powstał Kluba target="_blank" href="galerie/2017-04-15-klub/HDK.jpg"> Honorowych Dawców Krwi PCK zrzeszający strażaków członków OSP jak również wszystkie osoby chętne do honorowego oddawania krwi - najpiękniejszego humanitarnego daru. Wybrano Zarząd i przyjęto plan działalności.
Wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi zapraszamy do zapisów do naszego Klubu - kontakt na nr telefonu: 500 592 274 (Prezes Klubu), 505 585 232 (Sekretarz Klubu).


26 marca 2017:
W Jordanowie przeprowadzony został XI Turniej Halowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w którym wystartowało ogółem 154 zawodników z 30 drużyn w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną i drużynową. Nasze dwie drużyny startujące w kategorii gimnazjum zajęły: drużyna dziewcząt miejsce III, drużyna chłopców miejsce VI. Spośród naszych zawodników najlepsze miejsca indywidualnie zajęli: dziewczęta - Magdalena Wysowska m. 6, Katarzyna Król m. 9, Katarzyna Chronowska m. 11, chłopcy: Jakub Ogorzałek m. 13, Dawid Siedlarz m.14, Sylwester Widlak m.15


6 lutego 2017:Na pierwszych w tym roku zawodach sportowych - III Halowym Turnieju MDP w Brzeznej bardzo dobre wyniki i miejsca na podium zajęli młodzi strażacy z naszej OSP. Drużyna dziewcząt zajęła miejsce I drużynowo, a drużyna chłopców miejsce II. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt miejsce I zajęła Aleksandra Król a miejsce II Magdalena Wysowska. Wśród chłopców najlepsze miejsca indywidualnie zajęli: Ogorzałek Jakub -IV i Widlak Sylwester VI.

Zdjęcia z zawodów na stronie www.psp-nowysacz.pl

22 stycznia 2017:

21 stycznia w remizie OSP odbyło się Walne Zgromadzenie wszystkich członków OSP Ptaszkowa. Oprócz czynnych członków, druhen i druhów oraz członków wspierających na spotkanie przybyli zaproszeni goście. W śród nich wicestarosta Antoni Koszyk, Komendant Miejski PSP st. bryg. Janusz Basiaga, Radni Gminy Grybów, Ks. proboszcz Józef Kmak oraz prezes LOK "Snajper" Józef Fiut.

Podczas zebrania prowadzonego przez Wiceprezesa Miejsko-Gminnego związku OSP Pawła Wysowskiego sprawozdanie z działalności jednostki za rok poprzedni złożył wicerezes OSP Ptaszkowa Leszek Janusz. Sprawozdaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć z omawianych wydarzeń. Druhna Monika Szubryt złożyła sprawozdanie z finansów jednostki a Pan Stanisław Król złożył sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej, której jest przewodniczącym. Wyróżniający się druhny i druhowie zostali odznaczeni, wręczono również odznaczenia za wysługę lat. Zebrani członkowie jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi OSP za rok 2016. Zarząd przedstawił plan działań na kolejny rok. Jednym z głównych będzie staranie o pozyskanie środków na zakup nowego samochodu bojowego. Tego zakupu życzyli i pomoc w staraniach o zdobycie na niego środków życzyli również w swoich wystąpieniach przybyli goście. Na koniec nie zabrakło tradycyjnego, wesołego punktu programu; "A tak to bywało..."

Podczas zebrania wśród członków OSP przeprowadzona została zbiórka dla małej Milenki Michalik – córki członków naszej OSP Natalii i Karola. Jednostka jak co roku zachęca do przekazania 1% podatku na swój cel, jednak w tym roku zadecydowano, że te środki bardziej przydadzą się właśnie Milence i jej Rodzicom.

Galeria zdjęć na stronie: www.ptaszkowa.pl

starsze nowsze najnowsze

powrót do góry

Z wyjazdów:

Usuwanie śniegu
z Ośrodka Zdrowia
2013-01-30Usuwanie szerszeni
2012-08-23Pożar trawy
2012-03-17Udrożnianie przepustu
2012-02-252010-07-16
Pożar suchej trawy

2010-05-01
Wypadek drogowy

2010-01-19
Kolizja drogowa

2009-08-23
Likwidacja skutków opadów
(Filmy avi:)
2007-09-13
Usuwanie szerszeni

2007-04-26
Usuwanie mszyc


Straż oczami dzieci: