OFICJALNA STRONA JEDNOSTKI OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W PTASZKOWEJ


Strona www.ptaszkowa.pl

Aktualności:


Bieżące wydarzenia związane z OSP Ptaszkowa zamieszczane są na Profilu FB Jednostki. Zapraszamy do odwiedzenia.7 lipca 2018:

Poświęcenie i przekazanie samochodu dla OSP Ptaszkowa

Ochotnicza Straż Pożarna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Ptaszkowej na uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem samochodu pożarniczego w dniu 8 lipca br. (niedziela). Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym o godzinie 14.00. Oficjalna część uroczystości na placu przy remizie OSP. Zbiórka strażaków przy remizie o godzinie – 13-tej.

18 czerwca 2018:

Wojewódzki sukces dziewcząt naszej OSP

16 czerwca na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbyły się VI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w których udział wzięło 36 drużyn z woj. małopolskiego (18 dziewczęcych i 18 chłopięcych) wyłonionych podczas kwalifikacyjnych zawodów najpierw gminnych a następnie powiatowych. Na zawodach przeprowadzono dwie konkurencje: ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą, a o kolejności końcowej decydował uzyskany czas za obie konkurencje do którego doliczano ewentualne punkty karne za przekroczenie regulaminu. Nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze: miejsce II zajęła drużyna dziewcząt, a miejsce VI drużyna chłopców. Gratulujemy!
Zdjęcia z zawodów w galerii na stronie: www.ptaszkowa.pl"

6 czerwca 2018:

Nasze drużyny młodzieżowe najlepsze w powiecie!

3 czerwca br. na stadionie w Podegrodziu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach startowało 25 drużyn w tym 14 chłopięcych i 11 dziewczęcych wyłonionych w przeprowadzonych wcześniej gminnych zawodach eliminacyjnych. Zawody obejmowały 3 konkurencje: musztrę, sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe. W klasyfikacji końcowej zawodów pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt oraz chłopców zajęły nasze drużyny, a tym samym reprezentować będą powiat nowosądecki na Zawodach Wojewódzkich MDP które odbędą już 16 czerwca br. w Wieliczce.
Zdjęcia z zawodów na stronie www.ptaszkowa.pl

20 kwietnia 2018:

Mamy nowy samochód pożarniczy!

Po niezbędnych pracach modernizacyjnych przeprowadzonych w firmie „PROFIS-TECH” w Tymbarku – 18 kwietnia 2018 r. druhowie OSP Ptaszkowa odebrali zakupiony średni samochód pożarniczy marki DAF 75-270. W godzinach popołudniowych samochód zajechał przed remizę OSP gdzie oczekiwała na niego spora grupa strażaków jak i mieszkańców wsi z Ks. Proboszczem Józefem Kmakiem i Panem Sołtysem Marianem Kruczkiem na czele.

Po koniecznych pracach przeglądowych oraz po doposażeniu w sprzęt ratowniczy samochód zostanie włączony do wyjazdów ratowniczych i gaśniczych – prawdopodobnie od dnia 1 maja br. Używany do tej pory 45 letni już samochód Mercedes będzie nam służył nadal jako tzw. drugi wyjazd.

Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zakupu samochodu dla naszej jednostki jeszcze raz serdecznie dziękujemy!10 marca 2018:10 marca w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju odbyła się "Małopolska Gala Honorowego Krwiodawstwa" podsumowująca program "Ognisty Ratownik-Gorąca Krew" którego celem jest pozyskiwanie dla honorowego krwiodawstwa zorganizowanych środowisk strażaków zawodowych i ochotników. Podczas Gali wyróżnienia otrzymały firmy, jednostki i osoby ofiarnie zaangażowane w popularyzację akcji honorowego krwiodawstwa jak i osoby zaangażowane w honorowe oddawanie krwi. W gronie osób wyróżnionych jest 3 strażaków członków naszej OSP: Andrzej Zaczyk wyróżniony Odznaką "Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu", oraz Paweł Motyka i Daniel Skrzypiec (strażacy PSP) wyróżnieni "Odznaką Honorową PCK". Więcej informacji i zdjęcia na: http://pck.malopolska.pl/

12 marca 2018:

Strażacy zdobywali kolejne doświadczenia

W lutym i marcu strażacy OSP Ptaszkowa uczestniczyli w specjalistycznych szkoleniach i ćwiczeniach praktycznych przygotowujących ich do działalności ratowniczej w różnych uwarunkowaniach.

Pierwsze szkolenie odbyło się nad zalewem Klimkówka a jego tematem było ratownictwo na zamarzniętych akwenach. W tych ćwiczeniach zorganizowanych przez OSP w Ropie wzięło udział 50 strażaków OSP i PSP w tym 4 strażaków z naszej jednostki. W ćwiczeniach które odbyły się w trudnych warunkach zimowych przy temperaturze -10 stopni i silnym wietrze ćwiczono techniki podejmowania z wody za pomocą podręcznego i specjalistycznego sprzętu osób poszkodowanych.

3 marca w OSP Niskowa zorganizowano szkolenie i ćwiczenia z zakresu rozwoju i technik gaszenia pożarów wewnętrznych. Po szkoleniu teoretycznym uczestnicy (w tym 1 strażak z naszej OSP) mieli możliwość praktycznego doskonalenia techniki: wejścia do płonącego pomieszczenia, skutecznego operowania prądem gaśniczym i poruszania się w strefie pożaru – wszystko to umożliwiał specjalistyczny kontenerowy trenażer ogniowy.

Zdjęcia z ćwiczeń na stronie www.ptaszkowa.pl

20 stycznia 2018:

Zwracamy się o pomoc w ciężkiej rehabilitacji umożliwiającej polepszenie sprawności ruchowej oraz w walce o odzyskanie wzroku Milenki córki naszych strażaków Natalii i Karola.

1% z podatku można przekazać na konto Fundacji JiM wpisując nr:
KRS: 0000127075, cel szczegółowy: #2026 Milena Michalik
i zaznaczamy: "Wyrażam zgodę"
Darowizny można również przesyłać na konto Fundacji JiM nr:
88 1240 2539 1111 0010 2766 0745 z dopiskiem: # 2026 Milena Michalik

Dziękujemy!!!
9 stycznia 2018:

Walne zebranie sprawozdawcze

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowej zawiadamia i zaprasza wszystkich członków na Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2017 - które odbędzie się dnia 20 stycznia br. (sobota) o godzinie 15.00 w remizie OSP. Zapraszamy !


17 listopada 2017:

Z żalem i smutkiem informujemy, że dnia 17 listopada br. zmarł ś.p. Józef GRUCA r. 1931 - członek honorowy OSP w Ptaszkowej. Swoją działalność w straży pożarnej rozpoczął w roku 1958. Jako członek czynny OSP przez wiele lat ratował dobytek mieszkańców Ptaszkowej i okolicznych miejscowości. Poza działalnością ratowniczą do 1996 r. był członkiem Zarządu OSP, a następnie do roku 2011 był członkiem Komisji Rewizyjnej. Przez wiele lat reprezentował naszą jednostkę na uroczystościach wchodząc w skład pocztu sztandarowego. Za działalność na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 19 listopada 2017 r. o godz. 12.30 w zabytkowym kościele w Ptaszkowej.

Cześć Jego Pamięci !

25 września 2017:

Mimo deszczu - jesień przywitana

Mimo fatalnych warunków pogodowych, dzięki determinacji organizatorów udało się przeprowadzić XVIII już edycję imprezy "Żegnamy lato - Witamy jesień" a w jej ramach m.in. Trójbój sportowo-obronny jednostek OSP gminy Grybów, otwarte zawody strzeleckie, oraz turniej siatkarski.

Nie zawiodły ekipy strażaków i aż 25 zespołów przystąpiło do rywalizacji w trzech konkurencjach: strzelanie z karabinka sportowego, rzut lotkami do tarczy i rzut granatem (zamieniony na rzut kółkiem do celu).

Wyniki rywalizacji drużyn OSP w trójboju są następujące:

Dziewczęta: I - OSP Ptaszkowa 2, II - OSP Ptaszkowa 1, III - OSP Siołkowa
Chłopcy: I - OSP Cieniawa, II - OSP Biała Niżna, III - OSP Grybów Biała 2
Kobiety: I - OSP Stara Wieś, II - OSP Krużlowa Wyżna, III - OSP Grybów Biała
Mężczyźni: I - OSP Stara Wieś 1, II - OSP Biała Niżna, III - OSP Stara Wieś 2

Indywidualnie w trójboju zwyciężyli:

Zuzanna Rutkowska OSP Grybów Biała (Dziewczęta), Jan Górka OSP Krużlowa Wyżna (Chłopcy), Drąg Katarzyna OSP Grybów Biała (Kobiety), Jaworecki Rafał OSP Stara Wieś (Mężczyźni).

Do rywalizacji w turnieju piłki siatkowej rozegranym na hali w ZSP Nr 1 w Ptaszkowej przystąpiły cztery zespoły a klasyfikacja końcowa turnieju jest następująca:


I miejsce - "Gród - Czop" Podegrodzie
II miejsce - "Orzeł" Biała Niżna
III miejsce - PKS Jaworze Ptaszkowa
IV miejsce - UKS "Krzemień" Kamionka Wielka

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji imprezy,fundatorom nagród, pucharów i upominków oraz Paniom z KGW z Ptaszkowej za pyszne potrawy z grilla, wspaniałe ciasto i gorącą herbatkę.

Zdjęcia z imprezy na stronie www.ptaszkowa.pl

22 września 2017:Kobieca drużyna OSP Ptaszkowa w składzie: Jolanta Kiełbasa, Alicja Gucwa, Agnieszka Gucwa, Kinga Gucwa i Wiktoria Rola zwyciężyła w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP która odbyła się w dniach 16 i 17 września br. w Szczawnicy - nasze Panie powtórzyły sukces z roku 2015 i 2016 i obroniły tytuł mistrzowski w klasyfikacji drużyn kobiecych. Ta sama sztuka nie udała się drużynie męskiej (rok 2015 - I miejsce, 2016 - VI miejsce) - która po dwudniowych zmaganiach w bardzo trudnych konkurencjach sprawnościowych i wytrzymałościowych zajęła i tak bardzo dobre V miejsce.

Zdjęcia w galerii na stronie: www.ptaszkowa.pl

19 września 2017:

Żegnamy lato - witamy jesień. Zaproszenie.

W najbliższą sobotę, 23 września na obiektach obok sołectwa w Ptaszkowej odbędzie się coroczna impreza sportowo-obronna "Żegnamy lato - witamy jesień". Zapraszamy od godz. 10.00 wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji w przygotowanych grach i zabawach, w tym strzelaniu z karabinka pneumatycznego. W Gminnym Ośrodku Kultury przygotowana zostanie wystawa rękodzieła do obejrzenia której Instruktorzy GOK zapraszają.
W ramach imprezy, od godz. 9.00 rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej.

W Imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy!

3 lipca 2017:

Z a p r o s z e n i e !


Ochotnicza Straż Pożarna oraz nowo powstały Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Ptaszkowej - gorąco zapraszają członków Klubu i wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się dnia 5 lipca (środa) w godzinach od 8.00 do 13-tej w remizie OSP. Zapraszamy do podzielenia się tym bezcennym darem jakim jest KREW.

1 lipca 2017: W V Powiatowym Zlocie Drużyn Młodzieżowych w Łącku wzięło udział 61 drużyn a w tym dwie nasze drużyny: dziewcząt i chłopców. Zlot to nie tylko sportowa zabawa, ale również edukacja o co zadbali organizatorzy zlotu czyli ZP ZOSP RP. Drużyny miały do pokonania 4 kilometrową trasę na której odbywały zajęcia szkoleniowe i wypełniały testy sprawdzające przyswojoną wiedzę min. o patronie strażaków, o hymnie Związku OSP, z ratownictwa wodnego, czy pierwszej pomocy medycznej. Był również poczęstunek a każdy z uczestników otrzymał okolicznościową koszulkę.
25 czerwca 2017:Drużyny kobieca i męska startowały w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP w Podegrodziu będących równocześnie zawodami kwalifikującymi zwycięskie zespoły do zawodów wojewódzkich. W klasyfikacji końcowej zawodów po przeprowadzeniu trzech konkurencji tj. musztry, sztafety pożarniczej i ćwiczeń bojowych - drużyna kobieca zajęła miejsce IV (startowało 11 drużyn), natomiast drużyna męska zajęła miejsce III (startowało 16 drużyn).starsze nowsze najnowsze

powrót do góry
Z wyjazdów:

Usuwanie śniegu
z Ośrodka Zdrowia
2013-01-30Usuwanie szerszeni
2012-08-23Pożar trawy
2012-03-17Udrożnianie przepustu
2012-02-252010-07-16
Pożar suchej trawy

2010-05-01
Wypadek drogowy

2010-01-19
Kolizja drogowa

2009-08-23
Likwidacja skutków opadów
(Filmy avi:)
2007-09-13
Usuwanie szerszeni

2007-04-26
Usuwanie mszyc


Straż oczami dzieci: